Information
Resident Evil: Revelations 2 (Complete Season)
The complete season edition of Resident Evil Revelations 2 includes access to all 4 story episodes!
Resident Evil Revelations 2 is a survival FPS game developed by Capcom.
Find your way out of the sinister prison island by switching from one main character to another, using their abilities as needed. This game sees the return of fan-favorite Barry Burton and a brand-new character, Natalia Korda, a little girl who can detect incoming danger and find hidden objects. Will you make it out alive or see yourself rotting in this prison?
Minimum system requirements (PC)*
| OS | Windows 7 |
| CPU | 2.8 GHz - Intel Core 2 Duo E6700 / AMD Athlon X2 |
| RAM | 2 GB |
| GPU | NVIDIA GeForce 8800 GTS / AMD Radeon HD 3850 |
| HDD | 23 GB of available disk space |
Recommended configuration (PC)*
| OS | Windows 7 |
| CPU | Intel Core 2 Quad 2.7 GHz / AMD Phenom II X4 3.0 GHz |
| RAM | 4 GB |
| GPU | NVIDIA GeForce GTX 560 / ATI Radeon HD 6950 |
| HDD | 23 GB of available disk space |







![Nintendo Switch Online Subscription - 12 months [Europe]](https://i0.wp.com/3mkstore.com/mk_content/uploads/2021/02/u5fIEE2UHsLRPg3yJTUsLgkcmJrWRAL4ufHvIa2KUJw_350x200_1x-0.jpeg?fit=300%2C434&ssl=1)













Reviews
There are no reviews yet