Information
Extend Borderlands 3 even further with Season Pass 2 additional content, featuring new modes and missions, a 4th skill tree for each character and exclusive outfits!
Included in Season Pass 2: Designer's Cut Pack, with Loot & Surin mode and a new skill tree for each character (details to follow) and Final Form cosmetics packs.
Minimum configuration
| OS | Windows® 7 64bits |
| CPU | AMD FX8350 4.0 GHz / Intel i5-3570 |
| RAM | 6 GB |
| GPU | AMD Radeon HD 7970 / Nvidia Geforce GTX 680 |
| HDD | 75 GO |
Recommended configuration
| OS | Windows 10 64-bit |
| CPU | AMD Ryzen 5 2600 / Intel i7-4770 |
| RAM | 16 GB |
| GPU | AMD Radeon RX 590 / Nvidia Geforce GTX 1060 |










![Nintendo Switch Online Subscription - 12 months [Europe]](https://i0.wp.com/3mkstore.com/mk_content/uploads/2021/02/u5fIEE2UHsLRPg3yJTUsLgkcmJrWRAL4ufHvIa2KUJw_350x200_1x-0.jpeg?fit=300%2C434&ssl=1)












Reviews
There are no reviews yet