Information
Tekken 7 - Ultimate Edition Steam key
Minimum system requirements (PC)*
| OS | Windows 7 |
| CPU | Intel Core i3-4160 @ 3.60GHz |
| RAM | 6 GB |
| GPU | NVIDIA GeForce GTX 660 2GB, GTX 750Ti 2GB |
| DirectX | Version 12 |
| HDD | 60 GB free disk space |
Recommended configuration (PC)*
| OS | Windows 10 |
| CPU | Intel Core i5-4690 3.5 GHz |
| RAM | 8 GB |
| GPU | NVIDIA GeForce GTX 1060 |
| DirectX | Version 12 |
| HDD | 60 GB free disk space |















![Nintendo Switch Online Subscription - 12 months [Europe]](https://i0.wp.com/3mkstore.com/mk_content/uploads/2021/02/u5fIEE2UHsLRPg3yJTUsLgkcmJrWRAL4ufHvIa2KUJw_350x200_1x-0.jpeg?fit=300%2C434&ssl=1)








Reviews
There are no reviews yet