Information
Attack on Titan / A.O.T. Wings of Freedom
The internationally successful anime "Attack on Titan" has arrived on Steam®! The battle is joined between the man-eating Titans and Eren and his companions. Experience the illusion of being in the anime and controlling the flow of the story.
Minimum system requirements (PC)*
| OS | Windows 7 |
| CPU | Core i7 870 2.93 GHz |
| RAM | 4 GB |
| GPU | NVIDIA Night GTS 450 |
| DirectX | Version 12 |
| HDD | 25 GB free disk space |
Recommended configuration (PC)*
| OS | Windows 10 |
| CPU | Core i7 2600 3.40 GHz |
| RAM | 8 GB |
| GPU | NVIDIA Nuit GTX 760 |
| DirectX | Version 12 |
| HDD | 25 GB free disk space |









![Nintendo Switch Online Subscription - 12 months [Europe]](https://i0.wp.com/3mkstore.com/mk_content/uploads/2021/02/u5fIEE2UHsLRPg3yJTUsLgkcmJrWRAL4ufHvIa2KUJw_350x200_1x-0.jpeg?fit=300%2C434&ssl=1)












Reviews
There are no reviews yet