Information
Kingdom Come: Deliverance Royal Edition Key
The Kingdom Come: Deliverance (Royal Edition) key presents the definitive version of last year's historic rpg masterpiece! This edition could only be compared to the class od editions (GOTY). As such, it will include the basic game as well as every official add-on for the game!
The Kingdom Come: Deliverance (Royal Edition) key includes this DLC to complete the base game:
- - Treasures from the past
- - Ashes
- - The amorous adventures of the daring Sir Hans Capon
- - Bunch of bastards
- - A lot of women
Buy the Kingdom Come Deliverance key and you enter a story-driven open world set in the time of the Holy Roman Empire. The game has been developed by Warhorse Studios and is a truly cruel medieval romp to play. Discover the ruthless role-playing nature of the game from the first steps you take and know that; this won't be a walk in the park.
Regular Henry
Buy the Kingdom Come Deliverance key and experience a thrilling story that begins in Bohemia, where your character, the son of a blacksmith named Henry, finds his life shattered. A band of raiders, ordered by King Sigismund himself, massacres your family and friends before your very eyes, and miraculously, you manage to escape.
The choices are yours
Now, burning with vengeance and with no option to unleash your wrath, you find yourself serving Lord Radzig Kobyla, who is organizing a rebellion. The Kingdom Come Deliverance steam key unlocks a dark journey into a corrupt and ruthless world. Can you find new meaning and rise above the surrounding darkness?
Thrills and spills
Kingdom Come Deliverance is sure to deliver a boatload of thrilling emotions, captivating gameplay and intense action throughout. At times, you'll plot and participate in verbal affairs, at others, you'll steal, kill and frame. You'll do whatever needs to be done, because that's the path to revenge!
Minimum system requirements (PC)*
| OS | Windows 7 |
| CPU |
Intel Core i5-2500K 3.3 GHz processor, AMD Phenom II X4 940 processor
|
| RAM | 8 GB |
| GPU | Nvidia GPU GeForce GTX 660, AMD GPU Radeon HD 7870 |
| DirectX | Version 12 |
| HDD | 40 GB free disk space |
Recommended configuration (PC)*
| OS | Windows 10 |
| CPU | Intel Core i7 3770 3.4 GHz processor, AMD AMD FX-8350 4 GHz processor |
| RAM | 16 GB |
| GPU | Nvidia GPU GeForce GTX 1060, AMD GPU Radeon RX 580 |
| DirectX | Version 12 |
| HDD | 40 GB free disk space |


















Reviews
There are no reviews yet